Препарати для підняття імунітету - зміцніть свій захист від хвороб

Як підвищити імунітет і не захворіти у осінньо-зимовий період, коли хвороби підстерігають нас на кожному кроці? Це питання залишається актуальним в сезон грипу та поганих природних умов. Від хвороб нас з Вами захищає імунна система. Коли імунітет погіршується, система не може досконало захищати організм людини від чужорідних мікроорганізмів і бактерій. Тому лише її правильна і налагоджена робота убезпечує нас з вами від різних захворювань.

На сьогодні існує ряд рекомедацій щодо профілактики, збереження і підняття імунітету:

- фізична активність;
- нормальний сон;
- раціональне та збалансоване харчування;
- вакцинація.

Несприятливі чинники, погані погодні умови, різні небезпеки – це далеко не весь перелік того, що впливає на весь наш організм, в тому числі і на іммунну систему. Тому восени або навесні, в зимовий період просто необхідні препарати, які підвищують і зберігають імунітет. Для чого вони потрібні, що собою являють і як діють на наш організм – розберемося по порядку.

По-перше, слід дізнатися, що таке імунітет і які функції він виконує.

Імунітет – це захисна система організму, яка бореться з інфекцією, вбиває клітини-мутанти (пухлини), що є в різній кількості в кожному організмі. Основа імунітету – залози внутрішньої секреції, нормальне функціонування яких і є запорукою нашої стійкості до хвороб.

По-друге, треба з'ясувати, що таке імуномодулятори і яку дію виконують препарати для підвищення імунітету.

Імуномодулятори – ліки, створені з метою підвищення імунітету, які спрямовані на доставку корисних речовин туди, де їх бракує. На сьогодні існують різні групи цих медикаментів:

- рослинного походження – вони є найбезпечнішими, створені на основі природних екстрактів. Використовують для профілактики та лікування різних захворювань;
- синтетичні – надають певний ефект, мають різний вплив. Такі медикаменти не варто купувати без рецепта лікаря. Речовини, які входять до складу, спрямовані на профілактику конкретних симптомів;
- інтерферони – рекомендовані на стадіях гострих респіраторних вірусних захворювань. Спрямовують свій вплив на конкретну недугу;
- бактеріальні – їхня дія схожа на щеплення. Містять в складі бактерії, на які розпочинає реагувати організм людини. В результаті боротьби виробляється стійкість до певного виду захворювань;
- на основі нуклеїнових кислот – медикаменти для підняття імунітету, до складу яких входять нуклеїни. Виступають додатковим препаратом при комплексному лікуванні хвороб;
- імуноглобуліни – активні речовини, які зв'язуються з мікробами і знищують їх. Іншими словами, це своєрідні антигени, антитіла, вироблені для профілактики захворювань.

Кожна із наявних груп призначена для певної мети, має свої особливості застосування (можливі протипоказання залежно від віку). Наша імунна система – надзвичайно складний організм, і не варто думати, що лише однією таблеткою можна зарадити. Тут потрібна комплексна профілактика, спрямована на поліпшення імунітету. 

Імуномодулюючі препарати допомагають захистити здоров'я людини. Ці ліки продукують антитіла, сприяють виробленню інтерферону, лімфоцитів, забезпечують запас енергії, допомагають впоратися зі стресами і депресією (такі фактори найчастіше впливають на зниження імунітету).

По-третє, як вибрати потрібний препарат?

Інтернет-мережа, телевізор, реклама пропонують сьогодні велику кількість різних ліків, але слід звертати увагу не лише на популярність того чи іншого засобу, а й на його склад (найкраще – препарати на натуральній рослинній основі), призначення (різні групи імуномодуляторів призначені для насичення організму окремими речовинами), рекомендації лікарів.

Проте, незважаючи на вибір групи медикаментів, все одно не слід забувати про раціональне харчування, здоровий та нормальний сон, фізичні заняття. І тоді Ваш імунітет обов'язково Вам віддячить!